i-STAT rendszer
hordozható kézi vérelemző készülék

Az i-STAT rendszer egy hordozható kézi vérelemző készülék, amely laboratóriumi minőségű vizsgálati eredményeket szolgáltat az intenzív osztályoknak – így akkor és ott hozhat döntéseket, ahol és amikor szükség van rá.

Mire elegendő 2 perc?
A vérvételt követően már akár 2 perc alatt laboreredményekhez juthat.

Nem több mint 2 vércsepp?
Az i-STAT rendszer egyszer használatos kazettái már akár 2 csepp
vérmintából is elvégzik az elemzést.

Teljes labor a tenyerében?
Igen, bármennyire is hihetetlen, a készülék súlya nem több mint 636 g,
míg mérete csupán: 7,68 x 23,48 x 7,24 cm.
„Minden perc, amit a beteg mellett tölthet a
csapatával, miközben megkapja, ami szükséges,
javítja a beteg felépülését.”
- Az i-STAT révén az intenzív osztály személyzete végig a beteg mellett maradhat, betegközpontú ellátást nyújthat és fokozhatja a teljesítményt.
- Az i-STAT használatával megerősítheti a beteg biztonságát, mivel kevesebb vért kell felhasználnia.
- Az egyszerre sokoldalú és hordozható i-STAT rendszer magába foglalja az intenzív osztályok által leggyakrabban igényelt vizsgálatokat, a laktáttól kezdve a véralvadáson át a troponinig.
- Az i-STAT laboratóriumi minőségű vizsgálati eredményeket szolgáltat, így döntései során bátran támaszkodhat rá
- Az i-STAT kimutathatóan gyorsabban szolgáltat vizsgálati eredményeket, mint az asztali rendszerek és a központi laboratórium.
- Az intenzív osztályok valós tapasztalatai alapján elmondható, hogy az i-STAT használatával rövidebb ideig tart a gépi lélegeztetés, valamint csökken a bennfekvési idő (LOS).
- Az i-STAT rendszer lehetővé teszi az eredmények kórházi informatikai rendszerekbe történő zökkenőmentes feltöltését, ezáltal biztosítva, hogy a pontos adatok bekerüljenek az elektronikus betegrekordba (EMR).
- Kontrollmérési lehetőség (QC)
- QC mérések gyakoriságának meghatározása
- Személyre szabható mérési tartományok
- Pozitív betegazonosítás
VIZSGÁLATOK
Az i-STAT-tal széles körű vizsgálati paletta érhető el egyetlen felületen, beleértve azokat a vizsgálatokat, amelyeket a leggyakrabban használnak a sürgősségi osztályon:

EGY TELJES LABORANALIZÁTOR FELSZERELÉSE EGYETLEN KAZETTÁBA SŰRÍTVE
Az i-STAT rendszer egyszer használatos kazettáit arra tervezték, hogy csökkentsék az egyéb automatizált rendszereken tapasztalt problémákat a nem megfelelő és/vagy alvadt minták esetében.
- Minden egyes i-STAT kazettában vegyérzékeny bioszenzorok találhatók egy specifikus analitokra kiképzett szilíciumchipen
- A mintaintegritás, a szenzorok és a folyadékok minőségellenőrzése automatikusan történik minden egyszer használatos i-STAT kazetta esetében, biztosítva a megbízhatóságot és a reprodukálhatóságot
- Igény esetén kontrollmérésre van lehetőség
Minden kazetta bioszenzorok egyedi kombinációjával rendelkezik, így széles körű vizsgálatok elvégzésére alkalmas: Automatikusan ellenőriz több mint 150 tényezőt, mint például a buborékokat, alvadt mintákat és kalibrációs folyadék áramlását, ezzel biztosítva a magas színvonalú és konzisztens eredményeket.

Kérdése van? Szívesen segítünk:
LEGYEN MAGABIZTOS AZ i-STAT-TAL
Az i-STAT rendszer ACT tesztje az első, ami az alvadást biokémiai módszerrel vizsgálja. A hagyományos mechanikai ACT tesztekkel szemben az i-STAT rendszer a trombin szubsztrátok átalakulását elektrokémiai úton észleli, mely segítségével meghatározza az ACT-t.
Az i-STAT rendszer jelentősen le tudja csökkenteni a teszteléshez szükséges vér mennyiségét:
- Minimalizálja a tesztelés előtti és közbeni minta alvadás veszélyét
- Egyetlen kazettában több paraméter is meghatározható
Az i-STAT rendszer egyszer használatos kazettáinak köszönhetően lecsökkenthető a preanalitikai hibák lehetősége. A mintaintegritás, a szenzorok és a folyadékok minőségellenőrzése automatikusan történik minden egyszer használatos i-STAT kazetta esetében, biztosítva a megbízhatóságot és a magasfokú teljesítményt.

A VÉRGÁZOK TESZTELÉSÉNEK VALÓS FOLYAMATA
Amennyiben hiányos a műtő személyzete egy szív- és érrendszeri műtét (CVOR) során, annak komoly következményei lehetnek a betegre nézve.5 Így ajánlott az altatóorvos mellé kijelölni egy tapasztalt asszisztenst a műtét teljes hosszára. (1)
Az algoritmusok, amelyek abban segítenek, hogy a beteg állapotának romlását megakadályozzák, általában két embert igényelnek.
Vészhelyzet esetén egy aneszteziológus nehezen tudná követni ezeket az algoritmusokat, ha egyedül van. (2)
Egy szívrendszeri műtét során a vérgáz vizsgálatok közben az aneszteziológus asszisztensnek több tényezővel kell megbirkóznia:
- Emberi késedelmek a műtőtől az asztali analizátorig megtett út során
- Időbeli kiesések az asztali készülék kalibrálása következtében (3)
- Analizátor erőforrások hiánya a rendszeres karbantartások miatt (3)
- Nem várt időbeli kiesések az asztali analizátornál, ha a mintát a központi laboratóriumba kell küldeni (4)
- Az asztali elemzőkkel végzett vérgáz vizsgálatok során a beavatkozás teljes idejének 20%-a alatt hiányos a műtő személyzete (5)

(1) RCOA. Guidelines for the provision of anaesthetic services. (Útmutató a megfelelő érzéstelenítéshez.) Anaesthesia services for intra-operative care 2014. (Érzéstelenítés a szervi műtétek során 2014) Elérhető: www.rcoa.ac.uk/gpas 2014. Hozzáférés ideje: 2015. július. (2) Management of hypoxia during anaesthesia (A hypoxia kezelése érzéstelenítés során). Elérhető: http://www.e-safe-anaesthesia.org/e_library/13/Management_of_hypoxia_during_ anaesthesia_Update_2009.pdf. Hozzáférés ideje: 2015. július. (3) Falter F. Benefits of handheld diagnostics in the CVOR (A hordozható diagnosztikai gépek előnye a műtőkben). Point-of-care vizsgálati melléklet, HHE 2015. Elérhető: http://www.hospitalhealthcare.com/ supplements. Hozzáférés ideje: 2015. augusztus. (4) Rooney KD és Mackay IF. A point-of-care vizsgálat csökkenti a szepszises páciensek laktáteredményeinek feldolgozási idejét. 2015-ös poszterprezentáció. (5) Az összehasonlítás alapjául laktátvizsgálat szolgált.


Integráció
Az i-STAT rendszer lehetővé teszi az eredmények kórházi informatikai rendszerekbe történő zökkenőmentes feltöltését, ezáltal biztosítva, hogy a pontos adatok bekerüljenek az elektronikus betegrekordba (EMR).

MÁR BIZONYÍTOTT…

MAGYAR HONVÉDSÉG EGÉSZSEGÜGYI KÖZPONT
MH EK Honvédkórház Gyakorló Kórház
Tárgy: Szakvélemény
Abbott i-STAT POCT készülékről
Osztályunkon a fenti eszközt kipróbáltuk. Használata egyszerű, bárki számára könnyen elsajátítható. A minta vételtől számítva gyors eredmény várható, mely összehasonlítva más nem kézi POCT készülékekkel eltérést nem mutat. Használata elsősőrban a prehospitális szakban javasolt, tekintettel méretére és hordozhatósága. A prehospitális szakban fontos diagnosztikus segítség az anyagcsere katasztrófával bíró súlyos sérült, szeptikus betegek esetében.
Budapest, 2018.08.08.
Dr. Zacher Gábor c. egyetemi docens
centrumvezető főorvos

Kiadványok
Bővebb infórmációért letöltheti az alábbi kiadványokat, illetve írásban és telefonon szívesen állunk rendelkezésére.
Kérdése van? Szívesen segítünk:
